Archive for September, 2012

Zlewy granitowe – polecamy sedecznie

Sunday, September 30th, 2012

Z czym kojarzymy zlewozmywaki Katowice? Dziwne pytanie- ze zmywaniem brudnych talerzy. zapełniony zlew przyprawia o ból głowy prawie każdą panią domu. Aż strach pomyśleć, jak wyglądało codzienne życie wielu pań, w czasach, gdy o maszynach do zmywania można było tylko śnić. Zmywarki zmywarkami, ale chyba żaden z nas nie potrafi wyobrazić sobie kuchni, w której nie ma zlewu. Prawda wygląda tak, że klasyczne zlewozmywaki Warszawa nie są atrakcją żadnej kuchni. Nawet te wytworzone ze stali nierdzewnej wyglądają w miarę estetycznie, ale nie można powiedzieć, by zdobiły nasze kuchnie. Ktoś, dla kogo zlewozmywak ma pełnić funkcję ozdoby, wybiera zlew granitowy. Czym są zlewy granitowe? Jak wskazuje ich nazwa, są to zlewozmywaki Wrocław zrobione z tworzywa jakim jest granit. Zlewy takie nie tylko są bardzo trwałe i wytrzymałe, ale też odznaczają się wyjątkowo osobliwym wyglądem. Oczywiście, jak wszystkie zlewozmywaki, tak i zlewy granitowe potrzebują adekwatnej ochrony by utrzymać dobry stan i wygląd. Zapuszczony i nie myty zlew granitowy będzie wyglądał tak samo ohydnie jak zaniedbany zlew granitowy, metalowy czy nierdzewny. Do czyszczenia takich zlewów trzeba używać łagodnych substancji czyszczących. Nie powinno się dopuszczać do tego, by zostawiać zlew granitowy wypełniony wodą z płynem, w której były myte naczynia z tłuszczu. Osad pozostały na ściankach zlewu może być wówczas trudny do zlikwidowania. Zlewy do kuchni wykonane z granitu można zmyślnie dobierać do całości wystroju całych pomieszczeń. Podobnie jak zlewy tradycyjne, zlewy granitowe dostępne są w wariantach jedno i dwukomorowych. Jak łatwo się domyśleć- zlew granitowy jednokomorowy kupuje się do kuchni, w której jest zmywarka. Stawiamy na jakość i profesjonalizm. Od lat w internecie. Zapraszamy.

Blog about kitchen sinks and more …

Friday, September 28th, 2012

Simultaneous preparation of dinner and childcare is not an easy task. Just a moment of inattention, that curious little hands found their way to the hot oven, or began to manipulate the knobs on the stove. Choosing appliances so it is worth to pay attention to solutions to minimize the risks for cooking small explorers.

Stop burns
For ovens, the basic and most common security, signaling operation is illuminated interior. But while pi?ciolatkowi can be explained that in this case, do not touch the device, a two year old does not understand much risk. Therefore, a suitable solution, common in modern ovens door system is cold. Use insulating properties even four thermo reflective glass oven door does always cool, even when the internal temperature reaches its maximum value. Thanks to the glass touch enabled device does not burn.

“To ensure greater safety for children in the kitchen should also replace the traditional gas cooker on modern induction hob. The disc surface does not heat up, and the heat is only a vessel for cooking. If a child touches the plate by hand, there is no risk of burns. The device even if it is turned on, it begins to run only when you put on the metal pan (pan, saucepan, coffee, etc.). When we leave him absent-mindedly on a small object (eg a teaspoon) will not heat up. Induction plates so they are the safest for families with young children “- tells Alina Chemperek-Gumiel, Candy representative of Poland, a manufacturer of household appliances.
Intriguing buttons and knobs
Little ones love the buttons, keys, buttons and knobs. Less of a problem if they get their hands on the TV remote control or mobile phone, worse if they start to check operation of kitchen equipment. For this reason, among others, microwave ovens also feature electronic lock protects against accidental operation by children. To allow for safe food preparation and subdue troublemakers small curiosity in modern gas stoves are increasingly used retractable knob. A useful solution that increases the safety of all family members, it is also a protection against the outflow of gas used in the panels – the system will automatically shut-off the gas supply to the burner if the flame goes out. About kitchen.
To create a child safe space to accommodate an apartment in such a way as to eliminate a source of potential threats. If we hold appliances do not have the security of children, you can buy special additives. On the market there are protective caps knob oven hob cover, protection from opening drawers (which are often sharp objects) or refrigerator. Such solutions can help in curbing curiosity babies, but do not absolve parents of the need to exercise responsible supervision of children. Are vulnerable to accidents especially youngsters who are beginning to crawl, then walk. Their ingenuity in overcoming obstacles and lack of awareness of the risks make it not drain them out of sight and leave unattended.

O plusach i minusach zlewozmywaków i zmywarek

Thursday, September 27th, 2012

O zmywarkach krążą opinię, że oszczędzają energię i wodę. To drugie może i jest prawdą, bo możliwe, ze faktycznie ręczne zmywanie naczyń pod dużym strumieniem, jest mniej ekonomiczne. Ale mniejsze pobranie energii? Naczynia zmywamy samodzielnie, a do uruchomienia zmywarki niezbędny jest prąd. Chyba, że reklamodawcy maszyn myjących mają na myśli oszczędność energii człowieka.Owszem, z tym się zgodzimy.Mycie naczyń pochłania mnóstwo energii, którą można spożytkować pożyteczniej. Zlewozmywaki granitowe – innowacja i ozdoba w każdej kuchni. Mając w domu zmywarkę trzeba do kosztów jej dziennego użytkowania doliczyć koszty, jakie przeznaczamy na detergenty, których używa się tu do umycia naczyń. Do zmywarek nie mogą być stosowane popularne płyny do naczyń, które kosztują kilka złotych za litrową butelkę. Jedna butelka starcza spokojnie na cały miesiąc. Płyn do mycia naczyń będzie jeszcze bardziej ekonomiczny, kiedy nie będziemy ich myć pod bieżącą wodą. Jeśli napełnimy zlewozmywak wodą i wlejemy płynu, to wytworzy się piana, którą wykorzystamy do umycia całkiem dużej ilości brudnych garnków. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej – wygodne rozwiązanie dla twojej kuchni. Zmywarki zmuszają nas do stosowania znacznie droższych specyfików myjących. Ręczne zmywanie naczyń wcale nie musi łączyć się z marnotrawstwem wody. Aby woda nie marnowała się niepotrzebnie, możemy myć naczynia jeden raz w ciągu dnia i nie robić tego pod wodą lecącą sobie z kranu. Zlewozmywak granitowy można bez problemu wypełniać wodą z płynem, ponieważ na jego kamiennych bokach nie pozostają żadne osady. A kiedy coś się osadzi, to bardzo łatwo i szybko można to wyczyścić. Zlewozmywaki granitowe są dziś bardzo popularne, a ich ceny na rynku do przyjęcia.

Relacje międzyludzkie a prace domowe

Monday, September 17th, 2012

Wygodne i funkcjonalne meble kuchenne. Jakie meble są najbardziej użyteczne w kuchni? Jak wykańcza się współczesne kuchnie? Bez względu na szczegóły wszystkie kuchnie są do siebie zbliżone wyglądem. Są to przecież przestrzenie, w których trzyma się wszystko to, co związane jest z przyrządzaniem i jedzeniem posiłków. Z biegiem lat przedmiotów tych gromadzi się niemała sterta. A to zlewozmywak przypadnie nam do gustu komplet kolorowych kubeczków, to znów wpadnie nam w oko jakiś poręczny garnek, innym razem przyjdziemy do domu z kilkoma talerzykami, a przy kolejnych zakupach nie uda nam się oprzeć urokowi porcelanowych miseczek. I tak od jednego do drugiego, nasze kuchnie zaczynają zapełniać się naczyniami i przyborami uprzyjemniającymi gotowanie. Na czym opiera się zatem wykańczanie kuchni? Jak zawsze, tak i dziś, składają się głównie z wielu szafek. W szafkach tych znajdują się półki, na których kładzie się kubki, garnki, kieliszki, patelnie, salaterki i tego typu urządzenia. Projekty kuchni zawsze zawierają podobne zlewozmywaki granitowe elementy, choć naturalnie design ich i postać, mogą być zróżnicowane. Nie mogą, ale muszą wręcz różnić się od pozostałych. Indywidualne projekty kuchni wykonuje się przecież po to, by mieć kuchnię jedyną w swoim rodzaju, aby kuchnia ta obfitowała w niepowtarzalne elementy, których nie ma gdzie indziej i aby od razu można było zauważyć, że została ona wykończona, zaprojektowana i wykonana specjalnie dla naszych potrzeb. Do elementarnych części, które tworzą wyposażenie każdej kuchni wliczają się wiszące i stojące półki, zlewozmywaki, piece gazowe i zmywarki.Oczywiście zlewozmywak podobnie jak inny sprzęt nie jest elementem projektu, to znaczy wyposażenie tego rodzaju nabywa się osobno, ale musi ono być dopasowane do całości. Zlewozmywak musi idealnie pasować do szafki, zlewozmywaki na której jest zamontowany, a lodówka czy zmywarka powinny nadawać się do zabudowy.

Nowarorska kuchnia. Co ważne?

Sunday, September 9th, 2012

Zlewozmywaki w gospodarstwie domowym. W każdym domu znajduje się kuchnia, której ważną część stanowi miejsce, w którym leci bieżąca woda. W miejscu tym zakłada się zlew kuchenny, który dziś wmontowywany jest w blat. Zlewozmywaki granitowe, czym są? Od paru lat na rynku polskim można kupić zlewozmywaki zrobione z kamienia. Zlewy tego rodzaju bywają bardzo praktyczne i pięknie wyglądają, jako elementy nowoczesnych zestawów kuchennych. Zlewozmywak granitowy to trend sprzed kilku lat. Jak każda innowacja, z początku zlewy takie były bardzo drogie. Z upływem czasu zaczęła działać konkurencja i na zlewozmywak granitowy stać już dziś niemal każdego. Ale kuchnie to nie tylko zlewozmywaki, to bardzo wiele szczegółów, które tworzyć muszą przemyślaną jedność. Najnowsze trendy kuchenne to kuchnie, które wyglądem odbiegają od kuchni, jako pomieszczeń roboczych, gdzie pracuje się nad przyrządzaniem potraw. Najnowocześniejsze kuchnie to coś co scala w sobie rolę kuchni, salonu i jadalni. Kuchnia, podobnie jak pokój dzienny, musi być ciepła i nie wzbudzać skojarzeń jedynie z jedzeniem i jego przygotowywaniem. Moda kuchenna zatoczyła koło i znów najmodniejsze są niewielkie kredensiki, szafki z kolorowymi szybkami itp. Naturalnie, wszystko to wygląda inaczej niż kiedyś, to znaczy nowatorsko i ciekawie. Zresztą nie same meble, ale cały wystrój kuchni stale ulega zmianom. Wielu ludzi odważyło się na przykład na zrezygnowanie z tradycyjnych ceramicznych kafelków podłogowych. Bardzo często wypiera się je drewnianymi panelami, na które nie ma wpływu wilgoć, a które są cieplejsze i bardziej przytulne niż zimna ceramika. Dzięki temu kuchenne części mieszkań przestają się istotnie różnić od pokojowych. W całym mieszkaniu można dziś położyć identyczną podłogę.

Zlewozmywaki kuchenne – galeria zdjęć Zapraszamy.

Thursday, September 6th, 2012

Nie wszyscy jesteśmy asami sztuki kulinarnej lecz w kuchni kochamy spędzać swój czas. Poniektórzy z nas gotują, inni dopomagają w kucharzeniu, jeszcze inni toczą wielogodzinne rozmowy albo w zaciszu czytają ulubioną gazetę czy lekturę. Wobec tego, że jest to tak znaczące miejsce, to wypada włożyć wiele wysiłku tak aby było ono właściwe z naszym charakterem i gustem.
Nie każdy wie, że dokonując nabytku w sklepie internetowym jesteśmy też bardziej chronieni przez przepisy niźli w owym czasie kiedy kupujemy w sklepie stacjonarnym.
Tworzenie jadalni można powierzyć biegłym fachowcom sztuki wyposażenia wnętrz, kupić szablonowy wstępny projekt i znormalizować do swojego rozkładu jednak można też zmajstrować ją osobistymi mocami. Najpierw najodpowiedniej posiąść informację osiągalną w necie i wielu specjalistycznych periodykach. Skorzystać z wskazówek przyjaciół i znajomych, którzy planując swoje kuchnie posiedli już solidne doświadczenie. Można też zrobić użytek z narzędzia jakie podaje firma PROMAR. To Galeria niebanalnych fotografii kuchni przesłanych przez partnerów sklepu Zlewozmywak.pl, będących eksploatatorami zlewozmywaki granitowe, kwarcowe i kompozytowe. Dzięki temu mamy okazję zajrzeć do ponad setki kuchni, z których każda jest inna i jedyna, tak jak autorzy zdjęć. Jedni z nich zdecydowali się na klasyczne zlewy z 2 obłymi komorami do kuchni bardziej sztampowych inni natomiast zlewy Solano z fantazyjnym wzorem do kuchni romantycznych, a jeszcze inni zlewozmywak Deneb do wnętrz nowoczesnych. Są również tacy, którzy z pozoru rutynowy w obrysie zlewozmywak ulokowali w futurystycznej kuchni. Projektów bytuje krocie. Powinno się to ujrzeć.Zlewozmywaki kupuj tylko u nas.